Путешествуем и рассказываем об этом. С фотографиями.

Біла Церква, парк "Александрія".


Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#1  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 09:30

Прошу вибачення в жительок Білої Церкви, що взяла на себе сміливість писати про їх рідне місто. Якщо раптом перекручу щось-то не зі зла, а через недобросовісних екскурсоводів, що ввели мене в оману.
Аборигени можуть мене виправити і кинути віртуальним тапком.
Все! Передмову закінчила, мене розпирає від інформації.

Біла Церква-друге по чисельності населення і площі місто Київської області. Знаходиться за 70 км від Києва.
Засноване в 11 ст. князем Ярославом Мудрим і називалось Юрьївка (ім"я князя, дане йому при хрещенні). Було прикордонним містом. Там, де зараз Заріччя (лівий берег річки Рось)-були землі печенігів.
На березі Росі стоїть новий пам"ятник Ярославу Мудрому і нова церква Георгія-Змієборця. Церква побудована "під стару", за зразок взята чернігівська П"ятницька церва.
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
На місці даної церкви колись була інша церква (жителі постійні в своїх вподобаннях), яка дала нову назву Юрьївці. Під час монголо-татарської навали місто і навколишні села були випалені, дивом уціліла церква. І люди, що вижили, збирались біля "Білої церкви".
На гербі міста-лук і 3 стріли, що символізує його прикордонне положення і стратегічне значення для захисту територій країни.
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446
Мітки:  Белая Церковь

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#2  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 10:11

У 18 ст. за подавлення повстання Паліївщина великі території отримує в нагороду коронний гетьман Польщі Франциск Ксаверій Браницький. Маленькі території забирає собі обманом і стає повноправним власником тутешніх земель.
Для укріплення польсько-російської дружби одружується з Олександрою Енгельгардт, племінницею графа Потьомкіна-Тавріческого і статс-фрейліною Катерини ІІ.
Після об"єднання статків чоловіка і приданого дружини сім"я Браницьких входить в топ-5 найбагатших родин Російської імперії. Живуть і облаштовують Білу Церкву.
Від побудованого ними і їх нащадками в місті залишились частина Зимового палацу (зараз Школа мистецт №1) і кілька будинків коло нього, Торгові ряди і оранжерея.
Оранжерея.
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Торгові ряди. Всередині -"італійський" дворик. В ньому зараз кафе. Ми туди не попали (ще не відчинилось)
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#3  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 10:15

Сучасні, але миленькі скульптури в Парку відпочинку
Зворушливі закохані
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
і мужчина в розквіті сил з чікою
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину

Ще є церква Мазепи і кафедральний собор (в якому проходять концерти органної музики (!!!)), велика церква, збудована Браницькою для власної усипальниці. Їй не було дозволено поховатись (дурне слово, але дама завчасно про все думала) поруч з чоловіком, оскільки при одруженні вона (в 18 ст.) не перейшла в його віру-католицтво.
Крута тітка була. Я вражена.
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#4  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 10:22

І саме-саме хороше. Те, задля чого я в Білу Церкву їхала.
Парк "Александрія"
Названий на честь Олександри Браницької. Закладений в 1793 році як парк при літній резиденції родини. Над розробкою працювали архітектори з Франції і Італії, дуже багато садівників і серед них-садівник Енс, привезений з Берліну в 15-річному віці. Жив і працював тут понад 50 років і за вказівкою власників йому в парку поставлений прижиттєвий знак, як визнання ними його заслуг.
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Ясно, що парк був дуже зруйнований під час Громадянської війни (в 1918-20 рр. влада в місці переходила з рук в руки 18 разів). Під час Другої Світової тут був санаторій для льотчиків Люфтваффе.
Збереглось дуже мало скульптур і приміщень ( ( (
Але є парк.
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#5  Повідомлення Peppy » 08 червня 2015, 11:09

Из парка только одна фтока? Тогда рассказывайте словами. Красиво? Оправдал ожидания?

Peppy

Аватар користувача
За 50 000 сообщений
Sorting-модератор
 
Повідомлення: 50670
Зареєстрований:
13 березня 2011, 16:49
Бали репутації: 5053

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#6  Повідомлення Eshka » 08 червня 2015, 11:24

Таня, цікаво ))) Давай розказуй ще )) Може ще Аліна з Києвицею підтягнуться до розмови ;)
Я пам"ятник пам"ятаю, парк пам"ятаю, церкву теж. А от тих прикольних скульптур в парку відпочинку не бачила ( ( ( Класні ))
Люди тянутся к тому, что им ближе. Кто к свету разума, кто к болоту удовольствия (c) Dav_poltava

Eshka

Аватар користувача
За 3 000 сообщений
 
Повідомлення: 3045
Зареєстрований:
25 грудня 2014, 15:36
Звідки: Ешка
Бали репутації: 438

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#7  Повідомлення katitka » 08 червня 2015, 11:48

А вход в парк свободный?Экскурсии проводят или надо приходить начитанным?
Памятник влюбленным понравился, не то, что наши глисты)
Я идею с парком подцепила на одном из сайтов (тоже хочу туда :D ), но там почему то писалось о посещении его осенью я помню..интересно в этом был какой то особый смысл?

katitka

Аватар користувача
За 6 000 сообщений
 
Повідомлення: 6084
Зареєстрований:
08 лютого 2013, 15:14
Звідки: Харьков-Крым
Бали репутації: 1063
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#8  Повідомлення miniumnik » 08 червня 2015, 12:11

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: А вход в парк свободный?Экскурсии проводят или надо приходить начитанным?
Памятник влюбленным понравился, не то, что наши глисты)
Я идею с парком подцепила на одном из сайтов (тоже хочу туда :D ), но там почему то писалось о посещении его осенью я помню..интересно в этом был какой то особый смысл?

В 2013 году входной билет стоил 8 грн., сейчас 10 грн. Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину

miniumnik

Аватар користувача
За 100 сообщений
 
Повідомлення: 166
Зареєстрований:
01 лютого 2013, 15:28
Бали репутації: 47

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#9  Повідомлення Хулиганка » 08 червня 2015, 12:30

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: Прошу вибачення в жительок Білої Церкви, що взяла на себе сміливість писати про їх рідне місто. Якщо раптом перекручу щось-то не зі зла, а через недобросовісних екскурсоводів, що ввели мене в оману.
Аборигени можуть мене виправити і кинути віртуальним тапком.
Все! Передмову закінчила, мене розпирає від інформації.

Біла Церква-друге по чисельності населення і площі місто Київської області. Знаходиться за 70 км від Києва.
Засноване в 11 ст. князем Ярославом Мудрим і називалось Юрьївка (ім"я князя, дане йому при хрещенні). Було прикордонним містом. Там, де зараз Заріччя (лівий берег річки Рось)-були землі печенігів.

Начинаю бросать виртуальные тапки))
Город назывался Юрьев или на укр. Юр"їв.
Фсе бабы, как бабы, а я - фулюганка!

Хулиганка

Аватар користувача
За 2 000 сообщений
 
Повідомлення: 2000
Зареєстрований:
16 жовтня 2013, 20:26
Бали репутації: 282

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#10  Повідомлення Хулиганка » 08 червня 2015, 12:31

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: А вход в парк свободный?Экскурсии проводят или надо приходить начитанным?
Памятник влюбленным понравился, не то, что наши глисты)
Я идею с парком подцепила на одном из сайтов (тоже хочу туда :D ), но там почему то писалось о посещении его осенью я помню..интересно в этом был какой то особый смысл?

10 грн. вход для взрослых, детям, студентам, пенсионерам скидки))
Можно заходить самому и бродить самому, как делает большинство жителей города, а потом приезжие рассказывают им историю нашего парка :D

Думаю, в посещении осенью нет никакого особого смысла, красиво, листья разноцветные)) а так, парк хорош в любое время года)
Вот здесь можно в этом убедиться Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Фсе бабы, как бабы, а я - фулюганка!

Хулиганка

Аватар користувача
За 2 000 сообщений
 
Повідомлення: 2000
Зареєстрований:
16 жовтня 2013, 20:26
Бали репутації: 282

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#11  Повідомлення katitka » 08 червня 2015, 14:43

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
10 грн. вход для взрослых, детям, студентам, пенсионерам скидки))
Можно заходить самому и бродить самому, как делает большинство жителей города, а потом приезжие рассказывают им историю нашего парка :D

Думаю, в посещении осенью нет никакого особого смысла, красиво, листья разноцветные)) а так, парк хорош в любое время года)
Вот здесь можно в этом убедиться Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину

Ну Грейс тебе рассказала под коньячок)))
Очень красивые фотки в ЖЖ, всё, хочу)

katitka

Аватар користувача
За 6 000 сообщений
 
Повідомлення: 6084
Зареєстрований:
08 лютого 2013, 15:14
Звідки: Харьков-Крым
Бали репутації: 1063
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#12  Повідомлення Северянка » 08 червня 2015, 14:47

Таня, продолжай)) Тебе нужно идти в экскурсоводы с такой подачей, будешь как наш харьковский Розенфельд))
Никто тебе не друг, никто тебе не враг, но каждый человек тебе Учитель (с)

Северянка

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1996
Зареєстрований:
26 грудня 2014, 16:48
Звідки: Харьков
Бали репутації: 319

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#13  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 15:41

Я зараз буду все розповідати, якщо мені форум не буде кудись дівати написані пости з неможливістю збрегти в чорновику. Після того, як переписувала по кілька разів-образилась і пішла спати
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#14  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 15:42

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Начинаю бросать виртуальные тапки))
Город назывался Юрьев или на укр. Юр"їв.

:oops: прошу пардону....
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#15  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 15:52

Парк великий і гарний.
Якщо чесно-то я спочатку ніби трохи розчарована була. Нема тут такої вивіреності композиції і зв"язку кожного шматочка з міфами чи легендами, як у Софіївці. Не так "по-багатому", як Межигір"я. Ну ніби трава, дерева, кущі якісь.
Але! Через деякий час (мені, на щастя, досить швидко) починає доходити значення слів "ландшафтний парк" і "англійський парк"
От там, де вивіреність, симетрія, доріжки мов під лінієчку-це французький парк. А де ліс, але такий неповторний, що душа співає від радості-це англійський. Роботи туди треба вкласти навіть не уявляю скільки. Потрібно ж урахувати, як ці дерева-кущі будуть рости і з їх ростом знімюватиметься краєвид, як вони одне з одним гармоніюватимусь по формі крони, розміру, кольору листя, що коли цвіте і що біля чого можна висаджувати.
Недарма Браницькі поставили своєму садівнику пам"ятник.
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#16  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 15:58

Краєвиди не повторюються.
Тобто-собор можна побачити між деревами саме тут. Пройдеш кілька кроків-і вже його нізвідки не видно. А видно щось інше, теж цікаве
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Ось це дерево (не пам"яатю, що це :oops: ) в будь-яку пору року відрізняється від навколишніх. Росте на галявині, в певних ракурсах стає композиційним центром.
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
"просто хащі"...ну гарні ж!!!!!!!!
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#17  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 16:00

Куточок "Моне б обзаздрився"
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#18  Повідомлення МетТан » 08 червня 2015, 16:03

Как красиво и интересно!))) Спасибо за фото и рассказ, Танюша!)))

МетТан

Аватар користувача
 
Повідомлення: 68
Зареєстрований:
16 травня 2015, 20:55
Звідки: Киев
Бали репутації: 21

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#19  Повідомлення Грейс » 08 червня 2015, 16:08

В парку багато водойм, різних озерець-ставочків-водоспадів.
Вони невеликі, але дуже милі, затишні. Продумана дренажна система, кажуть, що нічого ніколи не підтоплювалось. Вода чиста.Нам не дуже пощастило, бо цвіли тополі і осики, пух зависав на поверхнях, хотілось гіду заперечити на рахунок чистоти. Вона божилась, що чиста, все осідає і просто дзеркало стає. Я повірила, коли підійшли ближче і на власні очі побачити косяки риб. Рибок, риб і рибищів. Товстолобиків і китайських карпів (койя).
Риби і інші навколоводні жителі.
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
"Речи мои представляют отнюдь не пачкотню, а вереницу прочно упакованных силлогизмов"(с.)

Грейс

Аватар користувача
За 1 000 сообщений
 
Повідомлення: 1501
Зареєстрований:
27 грудня 2014, 19:07
Звідки: Чернигов
Бали репутації: 446

Re: Біла Церква, парк "Александрія".

Повідомлення номер:#20  Повідомлення Риорита » 08 червня 2015, 16:09

Красиво. Там под сосной суслик, цементный столбик или невеста на фотосессии?
То, что вы строили годами, может быть разрушено в одночасье;
Всё равно стройте.
Мать Тереза

Риорита

Аватар користувача
За 60 000 сообщений
 
Повідомлення: 60669
Зареєстрований:
22 серпня 2011, 16:15
Бали репутації: 5989
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Розділ Статистика

Тегі теми

Белая_Церковь, путешествия

Повернутись до Поехали!