Лавры Макаренко не дают покоя многим. Так всё-таки ремень или пряник?

Чому діти не хочуть вчитися


Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#1  Повідомлення Dav_poltava » 16 вересня 2018, 12:12

І НЕ ЗНАЮТЬ ПРО ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ


Зображення


У чому причина того, що сучасні діти не хочуть вчитися, не вміють чекати і насилу переносять нудьгу — розповідає канадський ерготерапевт Вікторія Прудей. Стаття Вікторії про необхідність змінити підхід до виховання була прочитана 6 млн разів, пропонуємо Вам її переклад.

Вікторія Прудей. Виктория Прудэй. Чому діти не хочуть вчитися
В. Прудей

Я ерготерапевт з багаторічним досвідом роботи з дітьми, батьками та викладачами. Я

вважаю, що наші діти стають все гірше і гірше в багатьох аспектах.

Я чую одне й те саме від кожного вчителя, якого зустрічаю. Як професійний терапевт я бачу зниження соціальної, емоційної та академічної активності у сучасних дітей і в той же час — різке збільшення числа дітей зі зниженою здатністю до навчання й іншими порушеннями.

Як ми знаємо, наш мозок податливий. Завдяки навколишньому середовищу ми можемо зробити наш мозок «сильніше» або «слабкіше». Я щиро вірю, що, незважаючи на всі наші найкращі наміри, ми, на жаль, розвиваємо мозок наших дітей в невірному напрямку.

І ось чому:

1. Діти отримують все, що хочуть і коли хочуть
«Я голодний!» — «Через секунду я куплю що-небудь перекусити». “Я хочу пити”. — «Ось автомат з напоями». «Мені нудно!» — «Візьми мій телефон».

Здатність відкласти задоволення своїх потреб — це один з ключових чинників успіху. Ми хочемо зробити наших дітей щасливими, але, на жаль, ми робимо їх щасливими тільки зараз і нещасними — в довгостроковій перспективі.

Уміння відкласти задоволення своїх потреб означає здатність функціонувати в стані стресу.
Наші діти поступово стають менш підготовленими до боротьби навіть з незначними стресовими ситуаціями, що в підсумку стає величезною перепоною для їхнього успіху в житті.

Ми часто бачимо нездатність дітей відкласти задоволення своїх бажань в класі, торгових центрах, ресторанах і магазинах іграшок, коли дитина чує «Ні», тому що батьки навчили її мозок негайно отримувати все те, що вона хоче.

2. Обмежена соціальна взаємодія
У нас багато справ, тому ми даємо нашим дітям ґаджети, щоб вони теж були зайняті. Раніше діти грали на вулиці, де в екстремальних умовах розвивали свої соціальні навички. На жаль, ґаджети замінили дітям прогулянки на відкритому повітрі. До того ж технології зробили батьків менш доступними для взаємодії з дітьми.

Телефон, який «сидить» з дитиною замість нас, не навчить її спілкуватися. У більшості успішних людей розвинені соціальні навички. Це пріоритет!
Мозок подібний м’язам, які навчаються і тренуються. Якщо Ви хочете, щоб Ваша дитина могла їздити на велосипеді, Ви вчите її кататися. Якщо Ви хочете, щоб дитина могла чекати, її треба навчити терпінню. Якщо Ви хочете, щоб дитина могла спілкуватися, необхідно соціалізувати її. Те ж саме відноситься до всіх інших навичок. Нема ніякої різниці!

3. Нескінченні веселощі
Ми створили для наших дітей штучний світ. У ньому немає нудьги. Як тільки дитина затихає, ми біжимо розважати її знову, тому що інакше нам здається, що ми не виконуємо свій батьківський обов’язок.

Ми живемо в двох різних світах: вони в своєму «світі веселощів», а ми в іншому, «світі роботи».
Чому діти не допомагають нам на кухні або в пральні? Чому вони не прибирають свої іграшки?

Це проста монотонна робота, яка тренує мозок функціонувати під час виконання нудних обов’язків. Це той же самий «м’яз», який потрібен для навчання в школі.

Коли діти приходять у школу і настає час для письма, вони відповідають: «Я не можу, це занадто складно, занадто нудно». Чому? Тому що працездатний «м’яз» не тренується нескінченним веселощами. Він тренується тільки під час роботи.

4. Технології
Ґаджети стали безкоштовними няньками для наших дітей, але за цю допомогу потрібно платити. Ми розплачуємося нервовою системою наших дітей, їх увагою і здатністю відкласти задоволення своїх бажань.

Повсякденне життя в порівнянні з віртуальною реальністю нудне.

Коли діти приходять в клас, вони стикаються з голосами людей та адекватною візуальною стимуляцією на противагу графічним вибухам і спецефектам, які вони звикли бачити на екранах.
Після годин віртуальної реальності дітям все складніше обробляти інформацію в класі, тому що вони звикли до високого рівня стимуляції, який надають відеоігри. Діти не здатні обробити інформацію з більш низьким рівнем стимуляції, і це негативно впливає на їх здатність вирішувати академічні завдання.

Технології також емоційно віддаляють нас від наших дітей і наших сімей. Емоційна доступність батьків — це основна поживна речовина для дитячого мозку. На жаль, ми поступово позбавляємо наших дітей цього.

5. Діти правлять світом
«Мій син не любить овочі». «Їй не подобається рано лягати спати». «Він не любить снідати». «Вона не любить іграшки, але добре розбирається в планшеті». «Він не хоче одягатися сам». «Вона лінується їсти сама».

Це те, що я постійно чую від батьків. Відколи діти диктують нам, як їх виховувати? Якщо надати це їм, все, що вони будуть робити — їсти макарони з сиром і тістечка, дивитися телевізор, грати на планшеті і ніколи не будуть лягати спати.

Як ми допомагаємо нашим дітям, якщо даємо їм те, що вони хочуть, а не те, що добре для них? Без правильного харчування і повноцінного нічного сну наші діти приходять в школу роздратованими, тривожними і неуважними. Крім того, ми відправляємо їм неправильне послання. Вони вчаться, що можуть робити все, що хочуть, і не робити того, що не хочуть. У них немає поняття — «треба робити».

На жаль, щоб досягти наших цілей в житті, нам часто треба робити те, що необхідно, а не те, що хочеться.
Якщо дитина хоче стати студентом, їй необхідно вчитися. Якщо вона хоче бути футболістом, необхідно тренуватися щодня.

Наші діти знають, чого хочуть, але їм важко робити те, що необхідно для досягнення цієї мети. Це призводить до недосяжних цілей і залишає дітей розчарованими.


Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Noli turbare circulos meos!


Dav_poltava

Аватар користувача
За 107 000 сообщений
Персональное звание ''Заратустра''
 
Повідомлення: 107080
Зареєстрований:
07 вересня 2011, 13:41
Звідки: Україна - країна мрій!
Бали репутації: 4880
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#2  Повідомлення Dav_poltava » 16 вересня 2018, 12:13

Тренуйте їх мозок!
Ви можете тренувати мозок дитини і змінити її життя так, що вона буде успішна в соціальній, емоційній і академічній сфері. Ось як:

1. Не бійтеся встановлювати рамки
Діти потребують них, щоб вирости щасливими і здоровими.

– Складіть розклад прийому їжі, часу сну і часу для ґаджетів.

– Думайте про те, що добре для дітей, а не про те, чого вони хочуть або не хочуть. Пізніше вони скажуть Вам «дякую» за це.

– Виховання — важка робота. Ви повинні бути креативним, щоб змусити їх робити те, що добре для них, хоча більшу частину часу це буде повна протилежність тому, чого їм хочеться.

– Дітям потрібні сніданок і поживна їжа. Їм необхідно гуляти на вулиці і лягати спати вчасно, щоб на наступний день прийти в школу готовими вчитися.

– Перетворіть те, що їм не подобається робити, в веселощі, в емоційно-стимулюючу гру.

2. Обмежте доступ до ґаджетів і відновіть емоційну близькість з дітьми
– Подаруйте їм квіти, посміхніться, залоскочіть їх, покладіть записку в рюкзак або під подушку, здивуйте, витягнувши на обід зі школи, танцюйте разом, поповзайте разом, побийтеся на подушках.

– Влаштовуйте сімейні вечері, грайте в настільні ігри, вирушайте на прогулянку разом на велосипедах і гуляйте з ліхтариком ввечері.

3. Навчіть їх чекати!
– Нудьгувати — нормально, це перший крок до творчості.

– Поступово збільшуйте час очікування між «я хочу» і «я отримую».

– Намагайтеся не використовувати ґаджети в машині і ресторанах і навчіть дітей чекати, розмовляючи або граючи.

– Обмежте постійні перекуси.

4. Навчіть свою дитину виконувати монотонну роботу з раннього віку, оскільки це основа для майбутньої працездатності
– Складати одяг, прибирати іграшки, вішати одяг, розпаковувати продукти, заправляти ліжко.

– Будьте креативними. Зробіть ці обов’язки веселими, щоб мозок асоціював їх з чимось позитивним.

5. Навчіть їх соціальним навичкам
Навчіть ділитися, вміти програвати і вигравати, хвалити інших, говорити «дякую» і «будь ласка».

Виходячи з мого досвіду роботи терапевтом, можу сказати, що діти міняються в той момент, коли батьки змінюють свої підходи до виховання. Допоможіть своїм дітям досягти успіху в житті шляхом навчання і тренування їх мозку, поки не стало пізно.
Noli turbare circulos meos!


Dav_poltava

Аватар користувача
За 107 000 сообщений
Персональное звание ''Заратустра''
 
Повідомлення: 107080
Зареєстрований:
07 вересня 2011, 13:41
Звідки: Україна - країна мрій!
Бали репутації: 4880
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#3  Повідомлення Михалыч » 17 вересня 2018, 18:57

воспитываешь первых, набиваешь шишки, потом вторая пара, тот же круг, но глаз уже дергается, вот приходит время то же самое в третий раз, и в какой то момент сосуд на лбу лопается. потому что сука кому я вру, я сам не против научиться тому, что удовольствия надо откладывать, что надо рано вставать, ложиться в 11, делать то что не хочется
:OUI:

Михалыч

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11366
Зареєстрований:
16 жовтня 2013, 19:09
Бали репутації: 1197

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#4  Повідомлення Лев » 17 вересня 2018, 19:06

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: воспитываешь первых, набиваешь шишки, потом вторая пара, тот же круг, но глаз уже дергается, вот приходит время то же самое в третий раз, и в какой то момент сосуд на лбу лопается. потому что сука кому я вру, я сам не против научиться тому, что удовольствия надо откладывать, что надо рано вставать, ложиться в 11, делать то что не хочется

почему врёшь, можно легко учить, самому не умея, главное верить, что это правильно

а шо там Полтава пишет, а то как обычно куча текста , ещё и не по-русски
наверное ж ничего интересного?
я в реке. пусть река сама несёт меня

Лев

Аватар користувача
За 22 000 сообщений
 
Повідомлення: 22518
Зареєстрований:
26 грудня 2017, 15:49
Звідки: Икстлан
Бали репутації: 802
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''
Попередження: 1

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#5  Повідомлення Михалыч » 17 вересня 2018, 19:07

не, цикаво. я не знаю как себя заставить жить и не сцыковать. мне нужен я 15 лет назад
:OUI:

Михалыч

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11366
Зареєстрований:
16 жовтня 2013, 19:09
Бали репутації: 1197

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#6  Повідомлення Михалыч » 17 вересня 2018, 19:10

интернет все испортил, мы стали тревожными :LUI:
:OUI:

Михалыч

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11366
Зареєстрований:
16 жовтня 2013, 19:09
Бали репутації: 1197

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#7  Повідомлення Лев » 17 вересня 2018, 19:15

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: не, цикаво

бля, попробовал, не могу
как-то всё суконно-посконно написано
вернее, как там у Паустовского
Петлюра привез с собой так называемый галицийский язык - довольно тяжеловесный и полный заимствований из соседних языков. И блестящий, действительно жемчужный, как зубы задорных молодиц, острый, поющий, народный язык Украины отступил перед новым пришельцем в далекие шевченковские хаты и в тихие деревенские левады.
я в реке. пусть река сама несёт меня

Лев

Аватар користувача
За 22 000 сообщений
 
Повідомлення: 22518
Зареєстрований:
26 грудня 2017, 15:49
Звідки: Икстлан
Бали репутації: 802
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''
Попередження: 1

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#8  Повідомлення Лев » 17 вересня 2018, 19:17

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: интернет все испортил, мы стали тревожными :LUI:

у тебя дисбаланс слишком сильного гормонального фона и всего остального, связанного с возрастом, мне так кажется
я в реке. пусть река сама несёт меня

Лев

Аватар користувача
За 22 000 сообщений
 
Повідомлення: 22518
Зареєстрований:
26 грудня 2017, 15:49
Звідки: Икстлан
Бали репутації: 802
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''
Попередження: 1

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#9  Повідомлення Михалыч » 17 вересня 2018, 19:20

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
у тебя дисбаланс слишком сильного гормонального фона и всего остального, связанного с возрастом, мне так кажется

нахождение не в своей роли возвращает в детство. не хочу не буду, мне страшно, мне скучно. только воспитывать и успокаивать некому. это ужасно я тебе скажу. никого рядом и не хочется, хочется чтобы все отъебались. хочется на катер и к необитаемым островам
:OUI:

Михалыч

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11366
Зареєстрований:
16 жовтня 2013, 19:09
Бали репутації: 1197

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#10  Повідомлення Лев » 17 вересня 2018, 19:24

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
хочется на катер и к необитаемым островам

иль поехать покататься по Алтаю на лошадке
я в реке. пусть река сама несёт меня

Лев

Аватар користувача
За 22 000 сообщений
 
Повідомлення: 22518
Зареєстрований:
26 грудня 2017, 15:49
Звідки: Икстлан
Бали репутації: 802
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''
Попередження: 1

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#11  Повідомлення Михалыч » 17 вересня 2018, 19:27

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
иль поехать покататься по Алтаю на лошадке

:yes:
:OUI:

Михалыч

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11366
Зареєстрований:
16 жовтня 2013, 19:09
Бали репутації: 1197

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#12  Повідомлення ulololo » 09 липня 2022, 15:48

У нас ограничение на гаджеты. Стараемся игнорировать нытье про скучно. Сын уже и не ноет :D
Если говорит, что нет вдохновения, рекомендуем поскучать.
Учится самостоятельно в интернет школе. Часто встаю, а он уже уроки делает, хотя график у него свободный.

ulololo

 
Повідомлення: 9
Зареєстрований:
09 липня 2022, 15:27
Звідки: сумы-харьков
Бали репутації: 0

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#13  Повідомлення Гоцман » 09 липня 2022, 16:01

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: У нас ограничение на гаджеты. Стараемся игнорировать нытье про скучно. Сын уже и не ноет :D
Если говорит, что нет вдохновения, рекомендуем поскучать.
Учится самостоятельно в интернет школе. Часто встаю, а он уже уроки делает, хотя график у него свободный.

А как он учится без гаджетов в интернет-школе?

Гоцман

Аватар користувача
За 38 000 сообщений
 
Повідомлення: 38887
Зареєстрований:
16 листопада 2015, 12:39
Звідки: кинотеатр Родина
Бали репутації: 2575
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Чому діти не хочуть вчитися

Повідомлення номер:#14  Повідомлення Чертенок No13 » 09 липня 2022, 16:14

Голубей в секретных лабораториях начто растили?
Хай ті фашисти ідуть
нахєр з України

Чертенок No13

Аватар користувача
За 71 000 сообщений
Секси-модератор
 
Повідомлення: 71065
Зареєстрований:
13 березня 2011, 19:21
Звідки: Asgard
Бали репутації: 5951

Розділ Статистика

Повернутись до Воспитательская