Повідомлення номер:#109
Booker » 04 квітня 2025, 21:20
Новий календар щеплень прийнятий. Аплодуємо авторам.
Після того, як обовязкові COVID-щеплення з 6-місячного віку з позиції національної групи експертів не потрапили в кінцеву редакцію наказу, гострота соціальної напруги відносно цього документу знизилася. Можна було б зробити значно краще, скажемо "для людей", але для авторів це занадто.
Аналіз наказу МОЗУ 396 від 5.03.2025 "Про внесення змін до Календаря профілактичних щеплень в Україні".
Позитивні зміни:
Відмова від щеплення проти гепатиту В в першу добу життя (окрім деяких груп).
Дозвіл на щеплення БЦЖ без додаткових обстежень до 7 місяців
Повна заміна ОПВ на ІПВ, хоча це може привести к збільшенню кількості ін’єкцій. Відміна щеплення проти поліо в 14 років.
Дозвіл щадної 3-дозової схеми введення АКДП (АаКДП)-ІПВ, для дітей старших за рік, які ще не отримували ці вакцини
Введення щеплення проти ВПЛ для дівчат 12-14 років
Негативні зміни (відсутність змін):
Неврегульовані юридичні протиріччя
Останнє щеплення проти кашлюку, що забезпечене державою, проводиться в півтора роки (ані в 6 років, ані в 16, ані вагітним)
Не введена забезпечена державою вакцинація проти рота-вірусу, грипу, пневмококу
Деякі деталі.
Юридичні протиріччя. Залишається примус щеплень за віком (10 обовязкових інфекцій), хоча закон про захист населення від інфекційних хвороб вважає обовязковими лише 6 інекцій. Тобто мінюст не має реєструвати подзаконні акти, що протирічать законам, але реєструє.
В мене є ще декілька зауважень.
Щеплення проти гепатиту в першу добу.
Є обовязковим для новонароджених з масою менше за 2000 г. Це абсурдна норма, бо щепити дитину вагою 1000 г, навіть 1500 г, психічно здоровий лікар в перші 12 годин життя не наважиться. Можна було б зробити аналогічно до БЦЖ "після досягнення ваги 2000 г".
Стосовно ВПЛ-щеплень. Одна доза - це можливо. Але в Україні нема жодної вакцини, інструкція до якої б дозволяла однодозову схему. Можливо до 1 січня виробники погодяться змінити інструкції.
Є банальні помілки. Одного разу в тексті вказано, що безкоштовно НЕ ВАКЦИНУЮТЬ проти ВПЛ дівчат після 14 років, другого - після 15.
На останне. Якщо хочете посміятися:
"Якщо 1-у дозу вакцини (КПК) було введено до виконання віку 12 місяців життя, дана доза вакцини не зараховується до курсу щеплень.
Проте, у випадку, якщо дитина з будь-яких причин отримала 1-у дозу після 11 місяців життя, у якості винятку ця доза зараховується і щеплення вважається повноцінним..."
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02CE6wzaQF3yVCZsK6PmAxBuPkLVbokwoJ9gwWoTpmaWxK4x3aSCnYw8kAj6NkKbsXl&id=100001482061653&__cft__[0]=AZW1eqarjumVSXXGNEBWdxZxx29dFqtWkER7rN_E9z60tzaTvEdrQF8WcpOS4dNgQyKC44aKQ_E1aGLUy2v_0krwZ3Mfi_b0rK0Zb7oH0IwXlYFc_uenG55mytevbJjm04Q&__tn__=%2CO%2CP-R