... твёрд. Но всё же мы не привыкли отступать. Учёба: от садика до школы, от А до Я.

Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.


Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#1  Повідомлення Booker » 13 березня 2018, 10:55

Олексій Овсянніков

Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Зараз я напишу свою аргументовану (здається) думку, за яку мене змішають з фекаліями 90% учительського складу України. Почнемо з Південно-Східної Азії. Регіон економічно розвивався останні 40 років (+-) дуже швидко, ріст ВВП був для Європи та Північної Америки захмарним. Така ситуація існує і на теперішній момент. Давайте подивимось на систему середньої освіти Японії, Південної Кореї, Сінгапуру тощо. Повне перевантаження учнів (наша санстанція б вбила), засилля предметів природничо-математичного циклу та фізкультури. Дитина приходить додому зі школи у 20-00 та сідає робити домашнє завдання. Результат – різке зростання наукомістких виробництв (особливо в Китаї) та їх відсотку у ВВП.

Задаємо питання Фінляндії – де гордість країни Нокія? Задаємо питання Швеції – де домінуюча колись на ринку мережевого обладнання для мобільного зв‘язку компанія Ерікссон? Де IBM? Насправді ми зараз маємо Sumsung, Huawey, Lenovo. Інше питання, яке вже декілька разів піднімалося на рівні уряду США – чому система середньої освіти країни не може забезпечити необхідну кількість абітурієнтів у топові університети. Статистика щодо кількості студентів – громадян США у Масачуссеті, Берклі, Принстоні є в мережі. А звідки ж інші? Поки відкладемо це питання. Поки що давайте за цими даними висунемо гіпотезу – насилля у середній освіті якось пов‘язано з економічним зростанням у певній середньо терміновій перспективі.

Років з 30 тому сита Європа зрозуміла, що ринок робочої сили швидко переорієнтовується на ринок послуг. Кількість зайнятих на виробництві технічних працівників середньої ланки зменшується завдяки автоматизації виробництва, потреба у висококваліфікованих працівниках залишається сталою, а потреба у сфері послуг зростає. Почався рух щодо гуманізації, як її у нас називають, освіти. Дітей у школі почали навчати переважно навичкам, які допомагають соціалізації, виникли поняття компетентностей у освіті тощо. Багата країна може собі це дозволити. Високотехнологічний сектор працює без збоїв, економіка продовжує зростати. І тут за останні 10 років виявляється, що в Британіі немає жодної автомобільної компанії, так-так, гугліть. А у фінів нема Нокії, і Вольво – теж не Європейське. І тут чомусь до фінів на постгрейд можна без проблем (паперової роботи багато тільки) на технічні спеціальності потрапити з України. І Польша-Чехія за нашими школярами полювання оголосили. Японія, Китай, Південня Корея тощо в цей час продовжують гвалтувати своїх учнів середніх шкіл. Відбір до вишів – це вам не наше ЗНО.

Тепер до України. Потрапив я восени без запрошення на одне педагогічне збіговисько. Фраза однієї дуже поважної (дійсно в минулому є за що поважати) людини з НАПН мене вбила. Знанневий компонент в освіті – то архаїка, а врятує середню освіту тільки компетентнісний підхід. Добре, давайте погодимось. Дитину треба зацікавити, вивчення предмету має бути наближеним до життя, проектна діяльність, танці з бубнами. Тільки до чого прийшли? Далі будуть мої спостереження і висновки. На всеукраїнському конкурсі «Вчитель року» більшість вчительок у презентаціях про свою педагогічну діяльність розповідало про творчі проекти, співпрацю з МАН, нестандартні уроки, роботу учнів у групах. Потім ці вчительки набирали на фаховій контрольній роботі 10-20% від максимальної кількості балів. (Я єдиний, доречі, тоді вибив 100%). 15 років тому 20 % учнів 7-х класів в принципі не могли додавати дроби. Зараз 20% їх додавати вміють. Чому? Відповідь лежить на поверхні.

Якось на одних батьківських зборах на мене «наїхала» певна група батьків. Наші учні нічого не розуміють (насправді оцінки були погані). Я почав пояснювати, що діти не в змозі у 8-му класі прочитати умову задачі, ну прочитати можуть, а переказати своїми словами – ні. Я запропонував такий цікавий тест. Купуєте у найближчу п‘ятницю «Український тиждень», там завжди є 1-2 статті з Економіст, це не фізика. Політично нейтральні. Дайте дитині прочитати і спитайте основні ідеї статті, а якщо не вийде, то починайте з казки Колобок. Одиниці спробували і зрозуміли мою ідею. На уроках я можу по три рази різними словами пояснювати умову задачі, а на самостійній – ні. Причина в МОН, дітей не треба перевантажувати, тому з програми з мови був виключений такий вид діяльності як переказ. Зовсім. Ну, нормальні мовники це порушують, тому і нормальні (я маю на увазі – навчені) діти є. Дорозвантажувалися? Прикладів багато.

Висновок простий. Без насильства не буде нормального результату в природничо-математичній освіті. Без розв‘язування Сканаві (або чогось іншого) пачками - не буде навичок в математиці. Без нудного, але необхідного розбору визначень фізичних понять – не буде фізики, також її не буде без грунтовного знання математики. Про проблеми хіміків я вже мовчу, там катастрофа. А якщо залишиться час на танці з бубнами – я тільки за. А європейська система, яка не дає змогу набрати абітурієнтів на технічні спеціальності, але дає змогу випустити з Оксфорду спеціаліста з іспанської літератури 17-го сторіччя Україні, нажаль, зараз не підходить. Може років через 20.

P.S. Подивіться перелік спеціальностей для отримання виду на проживання у Канаді, Новій Зеландії, Австралії тощо. Чому ж без нас та китайців не спроможні?
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину

Booker

Аватар користувача
За 74 000 сообщений
Администратор форума
 
Повідомлення: 74225
Зареєстрований:
22 лютого 2011, 22:28
Бали репутації: 6009

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#2  Повідомлення Dav_poltava » 13 березня 2018, 11:23

Необходимо и одно, и другое.
Мы должны придти к тому, что разных детей нужно учить по-разному. К этому все придут.
Noli turbare circulos meos!


Dav_poltava

Аватар користувача
За 107 000 сообщений
Персональное звание ''Заратустра''
 
Повідомлення: 107080
Зареєстрований:
07 вересня 2011, 13:41
Звідки: Україна - країна мрій!
Бали репутації: 4880
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#3  Повідомлення Николь » 16 березня 2018, 19:26

Ах как я согласна с автором статьи!!!
Мои слова - моё ИМХО, иначе - цитирую.

Николь

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11123
Зареєстрований:
10 лютого 2012, 01:22
Бали репутації: 1418

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#4  Повідомлення Николь » 16 березня 2018, 19:28

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: Необходимо и одно, и другое.
Мы должны придти к тому, что разных детей нужно учить по-разному. К этому все придут.

Не думаю. Учить надо всех одинаково и иногда даже через немогу, как в спорте. А вот результаты у разных детей будут разные и это нормально.
Мои слова - моё ИМХО, иначе - цитирую.

Николь

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11123
Зареєстрований:
10 лютого 2012, 01:22
Бали репутації: 1418

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#5  Повідомлення Dav_poltava » 16 березня 2018, 19:49

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Не думаю. Учить надо всех одинаково и иногда даже через немогу, как в спорте. А вот результаты у разных детей будут разные и это нормально.

Учить надо индивидуально, подстраиваясь под способности каждого человека. Иначе кто-то просто не выучит, потому что не сможет, не успеет за всеми, а кому-то станет скучно повторять одно и то же, и он потеряет мотивацию.
Это бежать можно через не могу, а учиться таким образом сложно, мозг - не мускулы, просто перестает воспринимать информацию, а то и крыша может покоситься.
Noli turbare circulos meos!


Dav_poltava

Аватар користувача
За 107 000 сообщений
Персональное звание ''Заратустра''
 
Повідомлення: 107080
Зареєстрований:
07 вересня 2011, 13:41
Звідки: Україна - країна мрій!
Бали репутації: 4880
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#6  Повідомлення vevk » 16 березня 2018, 21:01

Висновок простий. Без насильства не буде нормального результату в природничо-математичній освіті. Без розв‘язування Сканаві (або чогось іншого) пачками - не буде навичок в математиці. Без нудного, але необхідного розбору визначень фізичних понять – не буде фізики, також її не буде без грунтовного знання математики. Про проблеми хіміків я вже мовчу, там катастрофа. А якщо залишиться час на танці з бубнами – я тільки за. А європейська система, яка не дає змогу набрати абітурієнтів на технічні спеціальності, але дає змогу випустити з Оксфорду спеціаліста з іспанської літератури 17-го сторіччя Україні, нажаль, зараз не підходить. Може років через 20.

:good:

vevk

Аватар користувача
За 24 000 сообщений
 
Повідомлення: 24107
Зареєстрований:
22 квітня 2011, 16:05
Бали репутації: 2789
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#7  Повідомлення Dav_poltava » 16 березня 2018, 21:05

Если честно, то это смешно - утверждать, что в Европе или США не могут набрать абитуриентов на технические специальности.
Да, их всегда меньше, чем гуманитариев. Тех, кто способен к этому.
Но и инженеров давно уже не нужно столько.
Noli turbare circulos meos!


Dav_poltava

Аватар користувача
За 107 000 сообщений
Персональное звание ''Заратустра''
 
Повідомлення: 107080
Зареєстрований:
07 вересня 2011, 13:41
Звідки: Україна - країна мрій!
Бали репутації: 4880
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#8  Повідомлення Николь » 17 березня 2018, 01:45

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Учить надо индивидуально, подстраиваясь под способности каждого человека. Иначе кто-то просто не выучит, потому что не сможет, не успеет за всеми, а кому-то станет скучно повторять одно и то же, и он потеряет мотивацию.
Это бежать можно через не могу, а учиться таким образом сложно, мозг - не мускулы, просто перестает воспринимать информацию, а то и крыша может покоситься.

Никто и никогда не будет никого учить индивидуально! Даже шаолинь учится как все, а светлыми мастерами становятся не все. А что говорить про обычные школы/ВУЗы?!
Мои слова - моё ИМХО, иначе - цитирую.

Николь

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11123
Зареєстрований:
10 лютого 2012, 01:22
Бали репутації: 1418

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#9  Повідомлення Паулина » 17 березня 2018, 02:13

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: Если честно, то это смешно - утверждать, что в Европе или США не могут набрать абитуриентов на технические специальности.
Да, их всегда меньше, чем гуманитариев. Тех, кто способен к этому.
Но и инженеров давно уже не нужно столько.


Математике вообще в Америке учат не очень. Не в плане набора информации, а в плане заинтересовывать. Взрослые говорят, что не любят математику, потому что математику им преподавали очень неинтересно и было понятно, что преподаватель тоже не любит математику. А этому преподавателю преподавал тот, кто тоже не любил математику итд :D
В целом это просто повинность, которую отбывают, потому что надо. Хотя судя по переехавшим с детьми 6-11 класса, уровень математики не хуже (в «умных» классах).

Что нет абитуриентов на технические специальности, это смешновато. а, дочиталась, это про Европу. Полтава меня сбил :D
Возможно «журналиста изнасиловали» и он слегка приукрасил для своей статьи. Статистики никогда не видела, но подозреваю, что всяких технических теоретических специальностей меньше, чем других. Типа наших мехмат, «экономическая кибернетика», откуда потом идут в программисты. В Америке ситуация не такая, как в Украине, Белорусии, где сразу хорошо зарабатывать после вуза можно только в программировании.

Выпускники идут туда, где потом будут платить. А многим студентам не только на жизнь надо будет зарабатывать, но и кредит за учебу выплачивать. Как математикой он заработает?
А вот во врачи не протиснешься. И не потому что учиться легко (три хаха тому, кто скажет, что математику учить сложнее, чем стать хирургом, невропатологом, стоматологом). А потому что со старта ты начнёшь зарабатывать столько, сколько математикой через 20 лет.

Платили бы в Украине врачам столько, сколько им платят в штатах, все б резко осознали, что у них не математический, а медицинский склад ума, и что быть врачом это прям их призвание :D
Да, это форум харьковчан

Паулина

Аватар користувача
За 28 000 сообщений
 
Повідомлення: 28532
Зареєстрований:
13 березня 2011, 16:19
Бали репутації: 3183
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#10  Повідомлення Aspaziya » 17 березня 2018, 06:54

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:

Математике вообще в Америке учат не очень. Не в плане набора информации, а в плане заинтересовывать. Взрослые говорят, что не любят математику, потому что математику им преподавали очень неинтересно и было понятно, что преподаватель тоже не любит математику. А этому преподавателю преподавал тот, кто тоже не любил математику итд :D
В целом это просто повинность, которую отбывают, потому что надо. Хотя судя по переехавшим с детьми 6-11 класса, уровень математики не хуже (в «умных» классах).

Что нет абитуриентов на технические специальности, это смешновато. а, дочиталась, это про Европу. Полтава меня сбил :D
Возможно «журналиста изнасиловали» и он слегка приукрасил для своей статьи. Статистики никогда не видела, но подозреваю, что всяких технических теоретических специальностей меньше, чем других. Типа наших мехмат, «экономическая кибернетика», откуда потом идут в программисты. В Америке ситуация не такая, как в Украине, Белорусии, где сразу хорошо зарабатывать после вуза можно только в программировании.

Выпускники идут туда, где потом будут платить. А многим студентам не только на жизнь надо будет зарабатывать, но и кредит за учебу выплачивать. Как математикой он заработает?
А вот во врачи не протиснешься. И не потому что учиться легко (три хаха тому, кто скажет, что математику учить сложнее, чем стать хирургом, невропатологом, стоматологом). А потому что со старта ты начнёшь зарабатывать столько, сколько математикой через 20 лет.

Платили бы в Украине врачам столько, сколько им платят в штатах, все б резко осознали, что у них не математический, а медицинский склад ума, и что быть врачом это прям их призвание :D

:D
а если бы у нас при поступлении была установка, что кредит на учебу надо отработать, ох как поубавилось всяких экологов-маркетологов, лишь бы "в институт"))
горить-палає техніка ворожа. Рідна Україна переможе

Aspaziya

Аватар користувача
За 31 000 сообщений
 
Повідомлення: 31090
Зареєстрований:
13 березня 2011, 16:50
Звідки: українське місто Харків
Бали репутації: 3046
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#11  Повідомлення Dav_poltava » 17 березня 2018, 11:08

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Возможно «журналиста изнасиловали» и он слегка приукрасил для своей статьи. Статистики никогда не видела, но подозреваю, что всяких технических теоретических специальностей меньше, чем других. Типа наших мехмат, «экономическая кибернетика», откуда потом идут в программисты.

Это не журналист, а учитель физики в УФМЛ. (Український фізико-математичний ліцей КНУ)
Конечно ему хочется, чтобы все были физиками и математиками.
Noli turbare circulos meos!


Dav_poltava

Аватар користувача
За 107 000 сообщений
Персональное звание ''Заратустра''
 
Повідомлення: 107080
Зареєстрований:
07 вересня 2011, 13:41
Звідки: Україна - країна мрій!
Бали репутації: 4880
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#12  Повідомлення Татьянка » 17 березня 2018, 11:17

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:

Платили бы в Украине врачам столько, сколько им платят в штатах, все б резко осознали, что у них не математический, а медицинский склад ума, и что быть врачом это прям их призвание :D

Ну, мединституты в Украине тоже никогда от недобора студентов не страдали. :)
Я не сдурела. Я вообще такая.
Таких, как я - немного. Только я. (с)

Татьянка

Аватар користувача
За 65 000 сообщений
Персональное звание ''Форумная мама''
 
Повідомлення: 65755
Зареєстрований:
13 березня 2011, 16:26
Звідки: отсюда
Бали репутації: 6096
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#13  Повідомлення Татьянка » 17 березня 2018, 11:18

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Это не журналист, а учитель физики в УФМЛ. (Український фізико-математичний ліцей КНУ)
Конечно ему хочется, чтобы все были физиками и математиками.

Вот так прямо и все?
Я еще понимаю, чтобы его ученики стали физиками.
Я не сдурела. Я вообще такая.
Таких, как я - немного. Только я. (с)

Татьянка

Аватар користувача
За 65 000 сообщений
Персональное звание ''Форумная мама''
 
Повідомлення: 65755
Зареєстрований:
13 березня 2011, 16:26
Звідки: отсюда
Бали репутації: 6096
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#14  Повідомлення Николь » 17 березня 2018, 11:19

Та, наверное, ему не просто хочется, а он, общаясь с детьми ежегодно, видит разницу школьников сейчас и 20-ть лет назад.
Ещё когда я только выпустилась из универа, при встречах с преподавателями, обсуждали, что абитуриенты каждый год всё слабее. Вон, Златовласка писала про физику в техническом выше, про разницу количества часов и требований тогда и сейчас. И этот препод неспроста написал статью. Накипело.
Мои слова - моё ИМХО, иначе - цитирую.

Николь

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11123
Зареєстрований:
10 лютого 2012, 01:22
Бали репутації: 1418

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#15  Повідомлення Николь » 17 березня 2018, 11:21

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Ну, мединституты в Украине тоже никогда от недобора студентов не страдали. :)

Та да, и работу найти всё сложнее молодому врачу, если не потомственный и знает куда пристать.
Мои слова - моё ИМХО, иначе - цитирую.

Николь

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11123
Зареєстрований:
10 лютого 2012, 01:22
Бали репутації: 1418

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#16  Повідомлення Татьянка » 17 березня 2018, 11:24

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: Та, наверное, ему не просто хочется, а он, общаясь с детьми ежегодно, видит разницу школьников сейчас и 20-ть лет назад.
Ещё когда я только выпустилась из универа, при встречах с преподавателями, обсуждали, что абитуриенты каждый год всё слабее. Вон, Златовласка писала про физику в техническом выше, про разницу количества часов и требований тогда и сейчас. И этот препод неспроста написал статью. Накипело.

В 1985 году студентки-первокурсницы мехмата ХГУ не могли разложить многочлен.
Я не сдурела. Я вообще такая.
Таких, как я - немного. Только я. (с)

Татьянка

Аватар користувача
За 65 000 сообщений
Персональное звание ''Форумная мама''
 
Повідомлення: 65755
Зареєстрований:
13 березня 2011, 16:26
Звідки: отсюда
Бали репутації: 6096
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#17  Повідомлення Dav_poltava » 17 березня 2018, 11:26

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
P.S. Подивіться перелік спеціальностей для отримання виду на проживання у Канаді, Новій Зеландії, Австралії тощо. Чому ж без нас та китайців не спроможні?

Список специальностей для иммиграции в Австралию.
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Есть плотники, столяры, кузнецы, рихтовщики, маляры, воспитатели детских садов и соцработники.
Noli turbare circulos meos!


Dav_poltava

Аватар користувача
За 107 000 сообщений
Персональное звание ''Заратустра''
 
Повідомлення: 107080
Зареєстрований:
07 вересня 2011, 13:41
Звідки: Україна - країна мрій!
Бали репутації: 4880
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#18  Повідомлення Татьянка » 17 березня 2018, 11:27

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Та да, и работу найти всё сложнее молодому врачу, если не потомственный и знает куда пристать.

Ну, тут не совсем согласна.
Дочкина подружка закончила Харьковский мед.
Когда поднялся вопрос с интернатурой, харьковские больницы не становились в очередь за молодыми специалистами, но девочка знала, чего хочет. А хотела она практиковаться в нейрохирургии. И к этому шла последние 3 года учебы. В итоге, девочке предложили интернатуру в одной из киевских клиник, по специальности. Зуб даю - всего добилась сама. Правда, такие девочки - большое исключение из правил.
Я не сдурела. Я вообще такая.
Таких, как я - немного. Только я. (с)

Татьянка

Аватар користувача
За 65 000 сообщений
Персональное звание ''Форумная мама''
 
Повідомлення: 65755
Зареєстрований:
13 березня 2011, 16:26
Звідки: отсюда
Бали репутації: 6096
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#19  Повідомлення Гоцман » 17 березня 2018, 11:34

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
В 1985 году студентки-первокурсницы мехмата ХГУ не могли разложить многочлен.

Зато студенты могли

Гоцман

Аватар користувача
За 38 000 сообщений
 
Повідомлення: 38887
Зареєстрований:
16 листопада 2015, 12:39
Звідки: кинотеатр Родина
Бали репутації: 2575
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Про стан середньої освіти worldwide та про химери у сучасній українській освіті.

Повідомлення номер:#20  Повідомлення Indie » 17 березня 2018, 11:41

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
В 1985 году студентки-первокурсницы мехмата ХГУ не могли разложить многочлен.

Дык секса в СССре не было, какой многочлен на первом курсе, там и одлночлен поди не каждая видела :D

Я не скажу за всю Европу, но по опыту у нас и наших знакомых - тут уровень обучения и требований в школе гораздо ниже. Я свою в гимназию записала только по той причине, чтоб хоть немного усложнить процесс учебы, надеюсь, что там будет сложнее. В программисты тут мало кто стремится, в основном компьютерщики тут - это гастарбайтеры со всего мира. Но у нас не промышленный регион, а портовый и курортный, поэтому может быть, в других регионах ситуация с математиками иная. В математике моя одна из лучших в классе, надо как-нибудь вас попугать и показать фото ее классных работ :D У нас пока из 28 человек в классе в гимназию идут 7, все девочки, в уни из них пойдет в лучшем случае половина. И в гимназиях недобор примерно на треть. Не нужно молодежи это, и не стремятся.

Indie

За 15 000 сообщений
 
Повідомлення: 15074
Зареєстрований:
13 березня 2011, 17:45
Бали репутації: 1345

Розділ Статистика

Тегі теми

школа

Повернутись до Орешек знаний