Ответы на самые часто задаваемые вопросы вокруг здоровья собраны здесь. Строго без флуда!

Помогает ли диспансеризация?


Помогает ли диспансеризация?

Повідомлення номер:#1  Повідомлення Booker » 27 лютого 2019, 14:23

Опубліковані результати кокрейнівського огляду, в якому досліджували ефективність "check up" або диспансеризації.

Мова йде про огляди, під час яких здорові пацієнти проходять численні дослідження не маючи на те відповідних показів в надії виявити якесь захворювання на ранній стадії і тим самим ефективніше його лікувати.

До аналізу були взяті 17 досліджень за участі 251 891 пацієнтів.

Результати засвідчили відсутній або мінімальний ефект на загальну смертність, смертність від раку та смерність від серцево-судинних захворювань.

Таким чином диспансеризація не має користі і призводять до проведення зайвих обстежень та лікування.

Дослідники вважають, що однією з причин відсутності ефекту полягає у тому, що лікарі первинної ланки виявляють та починають лікувати пацієнтів, що відносяться до групи ризику на розвиток тих чи інших захворюнь під час огляду їх з інших причин. Крім того, ті, пацієнти, що мають високий ризик розвиток захворювань можуть не відвідувати чек-апи, коли вони запрошені або не виконувати призначення надані під час таких чек-апів.

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину
Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину

Booker

Аватар користувача
За 74 000 сообщений
Администратор форума
 
Повідомлення: 74231
Зареєстрований:
22 лютого 2011, 22:28
Бали репутації: 6009

Re: Помогает ли диспансеризация?

Повідомлення номер:#2  Повідомлення LeDoc » 27 лютого 2019, 15:56

Подождите, я уже читала, что в каких-то странах говорят об отказе от программ по раннему выявлению онкопатологии. Посыл тот же, мол, на статистику смертности не влияет, но существенно увеличивает общую стоимость лечения пациента.
Разве не здесь было?

LeDoc

Аватар користувача
За 12 000 сообщений
 
Повідомлення: 12747
Зареєстрований:
07 листопада 2013, 17:53
Бали репутації: 1890
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Помогает ли диспансеризация?

Повідомлення номер:#3  Повідомлення Николь » 27 лютого 2019, 16:41

А разве ранняя диагностика не увеличивает шансы на излечение?
Мои слова - моё ИМХО, иначе - цитирую.

Николь

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11123
Зареєстрований:
10 лютого 2012, 01:22
Бали репутації: 1418

Re: Помогает ли диспансеризация?

Повідомлення номер:#4  Повідомлення LeDoc » 27 лютого 2019, 18:02

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: А разве ранняя диагностика не увеличивает шансы на излечение?

Вот они исследовали, что статистически значимо - нет.

LeDoc

Аватар користувача
За 12 000 сообщений
 
Повідомлення: 12747
Зареєстрований:
07 листопада 2013, 17:53
Бали репутації: 1890
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Помогает ли диспансеризация?

Повідомлення номер:#5  Повідомлення Booker » 27 лютого 2019, 21:43

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину: Подождите, я уже читала, что в каких-то странах говорят об отказе от программ по раннему выявлению онкопатологии. Посыл тот же, мол, на статистику смертности не влияет, но существенно увеличивает общую стоимость лечения пациента.
Разве не здесь было?
Было про онкомаркеры и поголовную маммографию.

Booker

Аватар користувача
За 74 000 сообщений
Администратор форума
 
Повідомлення: 74231
Зареєстрований:
22 лютого 2011, 22:28
Бали репутації: 6009

Re: Помогает ли диспансеризация?

Повідомлення номер:#6  Повідомлення Николь » 27 лютого 2019, 22:55

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Вот они исследовали, что статистически значимо - нет.

А стадия, на которой обнаружили не имеет значения?
Знаю , что , например, меланома лечится и достигается длительная ремиссия, если вовремя обнаружить, а подруга моей сестры умерла молодой, едва став мамой, поздно обнаружили. Бывшая сотрудница умерла молодой, оставив 14-тилетнего сына, т.к. рак обнаружили уже на 4-ой стадии, не операбельной и много слышала аналогичных высказываний, типа: во время обнаружили, поздно обратились, ... ну и чисто логически, маленькую опухоль без метастаз можно вынять из организма, когда же уже такая стадия, когда не могут сказать рак чего был первым (как у сотрудницы), то это совсем другая история.
Востаннє редагувалось Николь в 27 лютого 2019, 23:19, всього редагувалось 4 разів.
Мои слова - моё ИМХО, иначе - цитирую.

Николь

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11123
Зареєстрований:
10 лютого 2012, 01:22
Бали репутації: 1418

Re: Помогает ли диспансеризация?

Повідомлення номер:#7  Повідомлення LeDoc » 27 лютого 2019, 23:02

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
А стадия обнаружения не имеет значения?

Вы так спрашиваете, будто я автор. Они говорят, что статистически значимых перспектив ранняя диагностика не приносит.

LeDoc

Аватар користувача
За 12 000 сообщений
 
Повідомлення: 12747
Зареєстрований:
07 листопада 2013, 17:53
Бали репутації: 1890
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: Помогает ли диспансеризация?

Повідомлення номер:#8  Повідомлення Николь » 27 лютого 2019, 23:21

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Вы так спрашиваете, будто я автор. Они говорят, что статистически значимых перспектив ранняя диагностика не приносит.

Не, я так спрашиваю, потому, что вы врачи, а мой мозг не согласен.
Мои слова - моё ИМХО, иначе - цитирую.

Николь

Аватар користувача
За 11 000 сообщений
 
Повідомлення: 11123
Зареєстрований:
10 лютого 2012, 01:22
Бали репутації: 1418

Re: Помогает ли диспансеризация?

Повідомлення номер:#9  Повідомлення LeDoc » 27 лютого 2019, 23:26

Тут знаходиться посилання. Щоб побачити його, зареєструйтеся будь ласка, це займе у Вас всього хвилину:
Не, я так спрашиваю, потому, что вы врачи, а мой мозг не согласен.

Недостаточно быть врачом. Надо собирать и анализировать данные. Навскидку я бы сказала, что прогноз в большей степени зависит от локализации опухоли. Но это статистически недостоверно.

LeDoc

Аватар користувача
За 12 000 сообщений
 
Повідомлення: 12747
Зареєстрований:
07 листопада 2013, 17:53
Бали репутації: 1890
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Розділ Статистика

Тегі теми

медицина, диспансеризация

Повернутись до Простыми словами о популярных проблемах