Новости отовсюду.

Повноваження з перейменування вулиць та об’єктів Харкова перейшли до губернатора


Повноваження з перейменування вулиць та об’єктів Харкова перейшли до губернатора

Номер сообщения:#1  Сообщение Новости » 22 фев 2016, 22:44

Згідно із законом про декомунізацію, 22 лютого повноваження з перейменування об'єктів топонімії переходять до голів обласних адміністрацій.

Про це, а також про подальші кроки і вимоги громадських організацій до губернатора розповіли 19 лютого 2016 року учасники брифінгу у прес-центрі «Kharkiv Today».

У Харкові починається другий етап перейменування топонімічних назв. Щодо першого етапу, - в результаті нього у місті нові назви отримав 221 об'єкт, - підкреслила історик, координатор Харківської топонімічної групи Марія Тахтаулова. "Мова йде лише про вулиці та провулки. Серед них діячі науки та культури – ми нарахували 80 людей, туди ж і спортсмени були враховані. Повернено 47 історичних назв. Це ми вважаємо одним з успіхів проведення декомунізації. Трохи здивувала цифра в 13 церковних назв – це 6% від загального, тобто це мається на увазі на честь церков, які колись були або будуть, або сьогодні є на карті Харкова. Це переважно всі церкви Московського патріархату. Деякі назви викликали не просто здивування, а обурення. Найбільш кричущий приклад – з жонами - мироносицями. Серед географічних назв – переважно це були міста-побратими Харкова, їх 8", - наголосила історик.

Не менше обурення, за словами Тахтаулової, викликали назви на честь радянських управлінців, їх хоч і не багато, всього 3, але у плані закону декомунізації - вони звучать удвічі дивно.

"Є питання і по мікротопонімах, мається на увазі Холодногірські, Новобаварські вулиці тощо, таких 16 – це теж є сегментом увічнення таких харківських назв, котрі живуть у суспільстві. Нейтральних назв – 19: деякі назви теж дивні – Макові, Сливові, Букові, теж, але тим не менш. Історичних діячів козацького часу, ми виділили таку групу, тому що вважаємо її важливою, бо Харків заснували козаки, всього лише 3 таких топоніми, і це один персонаж Іван Вишневецький Байда. Вулиця на честь його з’явилася, провулок та в’їзд. Далі – 5 назв ми не змогли визначити, чому так їх названо, серед них вулиця Тереховська, яку нам пропонували як історичну, але працюючи над цим, усі списки були переглянуті і нічого подібного там не знайдено».

У цілому перейменування топонімів у місті Харкові в першому його етапі можна назвати недолугим, кажуть учасники брифінгу і сподіваються, що другий етап буде більш вдалим та успішним.

За твердженням заступника голови правління ГО "Платформа Громадянських Сил 22 лютого" Ростислава Касьяненка, відповідні консультації з цього питання вже проведені з віце-губернатором Михайлом Черняком. "Є взаєморозуміння і діалог. Є сподівання, що наші фахівці та історики увійдуть до тої групи, котра до цього моменту переважно займалася моніторингом тих назв тих міст і тих топонімів, які є сьогодні на Харківщині, їх близько 4000. Тобто це величезна цифра, і буквально 300 вулиць виникло в останній момент, протягом останнього тижня, близько 3600 топонімів треба перейменувати. Тепер до цього додається те, що залишилося у місті Харкові. Є об’єкти, які чітко потрапляють під закон про декомунізацію, у тому числі, на наш погляд два райони - Комінтернівській та Червонозаводський, які не перейменували ні депутати міста, ні міський голова, і ми сподіваємося, що до цього питання повернеться голова ХОДА", - повідомив Касьяненко.

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту

Новости

Аватара пользователя
За 2 000 сообщений
 
Сообщения: 2804
Зарегистрирован:
13 мар 2011, 19:16
Пол: Я с Альфа Центавры, у нас нет пола
Баллы репутации: 77

Раздел Статистика

Вернуться в Новости