Информация для предпринимателей.

З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи


З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#1  Сообщение olikturtle » 22 дек 2021, 16:51

17 грудня 2021 року набрав чинності наказ Міноборони №133. Ним затверджено перелік галузей і професій за якими працюючі жінки мають перебувати на військовому обліку. Проконтролювати це мають роботодавці; штрафи складають від 5100 до 8500 грн.

17 грудня 2021 року набув чинності Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних.

Перелік, затверджений наказом Міноборони від 11.10.2021 р. №313.

Зазначимо, що Згідно з ст. 28 Закону про військовий обов'язок граничний вік у запасі - до 60 років.

А цікавий він є тим, що в ньому наводиться 35 видів спеціальностей (кожна з яких є, по суті, окремою галуззю господарської діяльності). Тут є всі найбільш популярні сфери – від громадського харчування до видавництва та поліграфії (так, ми теж потрапили до обраних). А ще в цьому Переліку сотні професій.

Завдяки цьому на військовому обліку мають перебувати як керівництво підприємств зазначених галузей, так і працівниці робочих професій та спеціалісти. Тобто, на облік потрапить і адміністрація (і директор, і керівник відділу, і юристка, і секретарка тощо), і сама працівниця, яка має певну спеціальність та працює у певній галузі.

Наприклад, є в цьому переліку такі професії:

керівники фінансових, бухгалтерських, економічних, юридичних та адміністративних підрозділів та інші керівники,
менеджери (управителі) з права, бухгалтерського обліку, досліджень ринку, вивчення суспільної думки, консультацій з питань комерційної діяльності та управління,
менеджери (управителі) з бухгалтерського обліку,
професіонали в галузі аудиту та бухгалтерського обліку,
наукові співробітники (аудит, бухгалтерський облік),
аудитори та кваліфіковані бухгалтери,
бухгалтери та касири-експерти,
реєстратори бухгалтерських даних.


Звідки все це взялося?

Ще 24.04.2021 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку». Згідно його Перехідних положень протягом 6 місяців з цієї дати КМУ та інші міністерства мали привести власну нормативну базу у відповідність до цього Закону.

Цей Закон, крім іншого, вимагав:

«Жінки, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю, визначеною в переліку, затвердженому Міністерством оборони України, та придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком, беруться на військовий облік військовозобов’язаних».

Ось у жовтні (на шостий місяць) Міноборони і створило перелік таких споріднених спеціальностей та професій. А чинності він набрав після опублікування, яке відбулося 17 грудня.І що тепер?

А тепер роботодавець має проконтролювати:

Наявність документів про перебування на військовому обліку не лише в чоловіків, а і в жінок, якщо вони беруться на роботу на посаду (професію) яка є в цьому Переліку
Щодо тих жінок, які вже працюють на цих посадах, їм варто повідомити про їх обов’язок стати на військовий облік. І перевірити виконання.
Увага! Свіжий наказ Міноборони не встановлює якихось граничних строків для його виконання. Мовчить про перехід на нові правила й інше законодавство. Тому наша порада – звернутися по консультацію до військового комісаріату за юрадресою вашого підприємства, установи або організації.

Які документи перевіряти:

Перевірка у громадян під час прийняття на роботу (навчання) наявності військово-облікових документів (у військовозобов'язаних – військових квитків або тимчасових посвідчень, а у призовників – посвідчень про приписку до призовних дільниць) та приймання на роботу (навчання) призовників і військовозобов'язаних тільки після взяття їх на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах, а також у разі перебування на військовому обліку в СБУ та Службі зовнішньої розвідки визначено п. 37 Порядку №921.

Відповідно, таких самих документів слід вимагати і від вже працюючих жінок.Що робити військовозобов`язаним жінкам?

Для постановки на військовий облік треба особисто прибути до військкомату.

Необхідні документи:

заява про взяття на військовий облік;
паспорт;
ідентифікаційний код;
військово-обліковий документ;
свідоцтво про народження дітей (якщо є);
рішення військово-лікарських комісій про придатність за станом здоров’я для проходження військової служби в мирний або у воєнний час (у разі наявності).
Але увесь цей перелік для звичайного випадку – коли людина змінює постійне місце проживання і, в результаті, місце військового обліку.

Тут у нас незвичний випадок – для більшості жінок обов’язок стати на військовий облік виник вперше. І військового-облікового документу в них ще немає. Не факт, що для взяття на такий облік їм заздалегідь треба буде проходити і медкомісію.

Тому на практиці більш детальну інформацію можна отримати у військовому комісаріаті за місцем прописки або телефонуйте до кол-центру Міністерства Оборони України.Що робити працедавцям?

Ось основні правила для роботодавців:

Персональний облік призовників, військовозобов’язаних та резервістів передбачає облік відомостей щодо таких осіб за місцем їх роботи та покладається на керівників підприємств, установ, організацій незалежно від підпорядкування і форми власності (ч. 5 ст. 34 Закону про військовий облік)
Тих, хто працює за цивільно-правовими договорами, такий персональний облік не стосується (див. з цього приводу лист Міноборони від 13.11.2017 р. №321/7065)!
Фізичні особи – підприємці не ведуть військовий облік своїх працівників!
Керівник може перекласти обов’язок ведення військового обліку на іншого працівника (це дозволяють п. 11 та 12 Порядку №921).
Персональний облік призовників і військовозобов’язаних на підприємствах, в установах та організаціях ведеться згідно з типовою формою первинного обліку №П-2 «Особова картка працівника» (далі – особова картка), затвердженою спільним наказом Держкомстату та Міноборони від 25.12.2009 р. №495/656, у розділі II якої зазначаються відомості про військовий облік. Про те, як її складати, ми докладно розповідали тут і тут.
В обов’язки роботодавця входить постійне інформування районних (міських) військових комісаріатів про громадян та посадових осіб, які порушують правила військового обліку, для притягнення їх до відповідальності згідно із законом (п. 37 Порядку №921).
Увага! Нехтування цими нормами загрожує штрафами. Контроль за тим, як юрособи ведуть військовий облік, покладено на обласні та районні (міські) військові комісаріати (п. 77, 78 Порядку №921).


Адміністративна відповідальність

Тут є два види штрафів - на самих військовозобов’язаних, і на уповноважених осіб роботодавця:

За ст. 210 КУпАП встановлено штраф для самих призовників, військовозобов’язаних, резервістів за порушення правил військового обліку. За перше порушення штраф становить від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Повторне протягом року вчинення порушення, а також вчинення такого порушення в особливий період (!) – тягнуть за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, зараз працівниці, яка не стане на військовий облік, загрожує адмінштраф від 850 грн до 1700 грн.
Для уповноважених осіб роботодавця (керівника або іншої уповноваженої ним особі) за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію адмінштраф встановлює наступна стаття 210-1 КУпАП. І цей штраф вже (під час особливого періоду) становить від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто, від 5100 грн до 8500 грн!

https://news.dtkt.ua/accounting/reposts/73859?utm_source=tg_messenger&utm_medium=Tg&utm_campaign=news_22122021 - источник
Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту - ЗУ Про військовий обов'язок і військову службу
Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту - МОУ НАКАЗ 11.10.2021 N 313
Попрошу с утра у Санты.
С алкоголем депресанты..

olikturtle

Аватара пользователя
За 27 000 сообщений
 
Сообщения: 27358
Зарегистрирован:
05 дек 2014, 19:25
Откуда: Харьков
Пол: Женский
Баллы репутации: 2404
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#2  Сообщение kizya » 22 дек 2021, 17:10

А где перечень профессий ?
Что ж, если здесь чудес ждать не приходится — придется нам самим делать чудеса.
Вперёд и только вперёд)

kizya

Аватара пользователя
За 39 000 сообщений
 
Сообщения: 39588
Зарегистрирован:
13 мар 2011, 17:00
Пол: Я с Альфа Центавры, у нас нет пола
Баллы репутации: 2640
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#3  Сообщение olikturtle » 22 дек 2021, 17:17

В приказе. Самая последняя ссылка.
Попрошу с утра у Санты.
С алкоголем депресанты..

olikturtle

Аватара пользователя
За 27 000 сообщений
 
Сообщения: 27358
Зарегистрирован:
05 дек 2014, 19:25
Откуда: Харьков
Пол: Женский
Баллы репутации: 2404
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#4  Сообщение Зяма » 22 дек 2021, 18:33

Это замечательно :drinks:
Nil inultum remanebit — Ничто не остается безнаказанным.
КТО НЕ БЫЛ, ТОТ БУДЕТ, КТО БЫЛ - НЕ ЗАБУДЕТ!

Зяма

Аватара пользователя
За 11 000 сообщений
 
Сообщения: 11049
Зарегистрирован:
01 мар 2016, 14:06
Откуда: оттуда
Пол: Мужской
Баллы репутации: 835
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#5  Сообщение Lorienta » 22 дек 2021, 21:09

А смысл?
Что бы все задолбались?
Лориэнта

Lorienta

Аватара пользователя
За 23 000 сообщений
 
Сообщения: 23848
Зарегистрирован:
07 сен 2014, 17:00
Откуда: Kharkov
Пол: Женский
Баллы репутации: 2644
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#6  Сообщение Зяма » 22 дек 2021, 21:15

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту: А смысл?
Что бы все задолбались?

Чтобы вы не потеряли, свой шанс, убить москаля. :yes:
Nil inultum remanebit — Ничто не остается безнаказанным.
КТО НЕ БЫЛ, ТОТ БУДЕТ, КТО БЫЛ - НЕ ЗАБУДЕТ!

Зяма

Аватара пользователя
За 11 000 сообщений
 
Сообщения: 11049
Зарегистрирован:
01 мар 2016, 14:06
Откуда: оттуда
Пол: Мужской
Баллы репутации: 835
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#7  Сообщение Лев » 22 дек 2021, 21:21

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту:
Чтобы вы не потеряли, свой шанс, убить москаля. :yes:

знаешь что, Зяма
давай наверное займёмся делом
раз ты всё-равно только 4 часа в сутки спишь, надо, мне кажется, хотя-бы пару часов твоего бодрствования в день посвятить изучению пунктуации русского языка
тем более такой шанс, на форуме куча филологов
а оно тебе в жизни пригодится
я в реке. пусть река сама несёт меня

Лев

Аватара пользователя
За 14 000 сообщений
 
Сообщения: 14192
Зарегистрирован:
26 дек 2017, 15:49
Откуда: Икстлан
Пол: Мужской
Баллы репутации: 616
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''
Предупреждения: 2
2

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#8  Сообщение SVD » 22 дек 2021, 21:21

Интересно, что должны быть, но нужна особиста заява.
Я подхожу к зеркалу… надо похудеть… подхожу к холодильнику… надо пожрать… Во всём виноваты… НОГИ!!!))

SVD

Аватара пользователя
За 16 000 сообщений
 
Сообщения: 16452
Зарегистрирован:
13 мар 2011, 18:24
Пол: Женский
Баллы репутации: 1159
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#9  Сообщение Booker » 22 дек 2021, 21:25

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту:
знаешь что, Зяма
давай наверное займёмся делом
раз ты всё-равно только 4 часа в сутки спишь, надо, мне кажется, хотя-бы пару часов твоего бодрствования в день посвятить изучению пунктуации русского языка
тем более такой шанс, на форуме куча филологов
а оно тебе в жизни пригодится
Я думаю, полезнее китайский. И Коран заодно изучать, на всякий случай.
Победа будет за нами!

Booker

Аватара пользователя
За 60 000 сообщений
Администратор форума
 
Сообщения: 60365
Зарегистрирован:
22 фев 2011, 22:28
Пол: Мужской
Баллы репутации: 4976

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#10  Сообщение Лев » 22 дек 2021, 21:29

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту: Я думаю, полезнее китайский. И Коран заодно изучать, на всякий случай.

мне кажется для предложенных тобой задач у Зямы ещё не достаточно развито стремление к познанию
надо начать с более простого, а то ученик сбежит
я в реке. пусть река сама несёт меня

Лев

Аватара пользователя
За 14 000 сообщений
 
Сообщения: 14192
Зарегистрирован:
26 дек 2017, 15:49
Откуда: Икстлан
Пол: Мужской
Баллы репутации: 616
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''
Предупреждения: 2
2

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#11  Сообщение Ирида » 22 дек 2021, 21:44

Замечательно, что есть шанс кого-нибудь убить.
Людей иногда радуют удивительные вещи.

Ирида

Аватара пользователя
За 7 000 сообщений
 
Сообщения: 7119
Зарегистрирован:
25 мар 2011, 16:39
Пол: Женский
Баллы репутации: 1388
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#12  Сообщение Peppy » 22 дек 2021, 21:50

Посмотрела перечень, представила себе сводный отряд бухгалтеров-аудиторов и секретарш-машинисток. Там даже архивариусы и маркетологи! Страшная сила!
Я строитель, тут хоть все логично.

Peppy

Аватара пользователя
За 47 000 сообщений
Sorting-модератор
 
Сообщения: 47887
Зарегистрирован:
13 мар 2011, 16:49
Пол: Женский
Баллы репутации: 4704

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#13  Сообщение Ирида » 22 дек 2021, 21:53

А что там про инженеров-механиков?

Ирида

Аватара пользователя
За 7 000 сообщений
 
Сообщения: 7119
Зарегистрирован:
25 мар 2011, 16:39
Пол: Женский
Баллы репутации: 1388
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#14  Сообщение Booker » 22 дек 2021, 21:55

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту: Посмотрела перечень, представила себе сводный отряд бухгалтеров-аудиторов и секретарш-машинисток. Там даже архивариусы и маркетологи! Страшная сила!
Я строитель, тут хоть все логично.

Ну кто-то же должен бухгалтировать толпы пленных и маркетировать (маркетологировать? :AMK: ) превращение воды в вино в тяжёлые времена.
Победа будет за нами!

Booker

Аватара пользователя
За 60 000 сообщений
Администратор форума
 
Сообщения: 60365
Зарегистрирован:
22 фев 2011, 22:28
Пол: Мужской
Баллы репутации: 4976

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#15  Сообщение Лев » 22 дек 2021, 21:56

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту: А что там про инженеров-механиков?

в артиллерию
я в реке. пусть река сама несёт меня

Лев

Аватара пользователя
За 14 000 сообщений
 
Сообщения: 14192
Зарегистрирован:
26 дек 2017, 15:49
Откуда: Икстлан
Пол: Мужской
Баллы репутации: 616
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''
Предупреждения: 2
2

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#16  Сообщение Lorienta » 22 дек 2021, 21:58

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту:
Ну кто-то же должен бухгалтировать толпы пленных и маркетировать (маркетологировать? :AMK: ) превращение воды в вино в тяжёлые времена.

А мне им на это кредит организовывать в окопе вырытом Пеппи :D
Лориэнта

Lorienta

Аватара пользователя
За 23 000 сообщений
 
Сообщения: 23848
Зарегистрирован:
07 сен 2014, 17:00
Откуда: Kharkov
Пол: Женский
Баллы репутации: 2644
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#17  Сообщение kizya » 22 дек 2021, 22:04

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту:
А мне им на это кредит организовывать в окопе вырытом Пеппи :D

Кредиты выдавать на мертвые души убитых москалей...
Что ж, если здесь чудес ждать не приходится — придется нам самим делать чудеса.
Вперёд и только вперёд)

kizya

Аватара пользователя
За 39 000 сообщений
 
Сообщения: 39588
Зарегистрирован:
13 мар 2011, 17:00
Пол: Я с Альфа Центавры, у нас нет пола
Баллы репутации: 2640
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#18  Сообщение kizya » 22 дек 2021, 22:05

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту:
Чтобы вы не потеряли, свой шанс, убить москаля. :yes:

Надеюсь это шутка
Что ж, если здесь чудес ждать не приходится — придется нам самим делать чудеса.
Вперёд и только вперёд)

kizya

Аватара пользователя
За 39 000 сообщений
 
Сообщения: 39588
Зарегистрирован:
13 мар 2011, 17:00
Пол: Я с Альфа Центавры, у нас нет пола
Баллы репутации: 2640
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#19  Сообщение Зяма » 22 дек 2021, 22:30

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту:
Надеюсь это шутка

Сегодня, Рената говорила, что в РФ будут плакать, по сотням тысяч убитых...
Как вы себе представляете, без вашего участия, (женского)?
А если без шуток, я против :hi: ...
Nil inultum remanebit — Ничто не остается безнаказанным.
КТО НЕ БЫЛ, ТОТ БУДЕТ, КТО БЫЛ - НЕ ЗАБУДЕТ!

Зяма

Аватара пользователя
За 11 000 сообщений
 
Сообщения: 11049
Зарегистрирован:
01 мар 2016, 14:06
Откуда: оттуда
Пол: Мужской
Баллы репутации: 835
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Re: З 17 грудня працюючі жінки мають стати на військовий облік. Інакше – штрафи

Номер сообщения:#20  Сообщение Гоцман » 22 дек 2021, 22:44

Здесь находится ссылка. Чтобы увидеть её, зарегистрируйтесь пожалуйста, это займёт у Вас всего минуту: Посмотрела перечень, представила себе сводный отряд бухгалтеров-аудиторов и секретарш-машинисток. Там даже архивариусы и маркетологи! Страшная сила!
Я строитель, тут хоть все логично.

в смысле? Стрроитсаа!?

Гоцман

Аватара пользователя
За 33 000 сообщений
 
Сообщения: 33397
Зарегистрирован:
16 ноя 2015, 12:39
Откуда: кинотеатр Родина
Пол: Мужской
Баллы репутации: 2174
Имеет доступ в закрытый раздел ''Закрытый клуб'' Имеет доступ в закрытый раздел ''Политика''

Раздел Статистика

Вернуться в Бизнес, бухгалтерия, налоги